Kniha Press Reset

13,80
Nákupom získate 0,56 kreditov
Merchandise: Kniha
Jazyk: Česká lokalizácia
Kód produktu: 52408
 • Videohry sú napínavé a srdcervúce. A čo potom ich vývoj! Počítačové hry v súčasnosti predstavujú najväčší zábavný priemysel, v ktorom sa každoročne otáčajú miliardy dolárov. Ale či už vznikajú v obrovských produkčných štúdiách, nadnárodných korporáciách, malých nezávislých tímoch, alebo u jednotlivcov, do herného podnikania vždy vstupuje nevypočítateľný ľudský a tvorivý faktor. Takmer za každou hrou a aplikáciou sa skrýva dráma, ktorá občas nadobúda až antické rozmery.
  Autor: Jason Schreier
  Preklad: Filip Drlík
  Počet strán: 304
  Rozmer: 135 x 210 mm, paperback
  >> Ukážka z knihy <<
  Pozrite sa na prvé stránke knihy.

  ŤAŽKÝ VZNIK VIDEOHIER

  Úspešné štúdiá znenazdania zanikajú, vývojárov terorizuje diktátorský šéf, sľubované peniaze nie a nie prísť, korporátna stratégia pripomína absurdné divadlo, herný koncept sa v polovici produkcie ukáže ako nezmyselný. Podobné príbehy za úspešnými hrami, ako sú Bioshock Infinite, Dead Space alebo World of Warcraft, rozpráva v knihe Press Reset reportér Jason Schreier. Líčia osudy ľudí, ktorých práca na počítačových hrách dohnala na hranici finančných i psychických možností, a pýta sa, či je videoherný priemysel v súčasnej podobe vôbec udržateľný.

  Kniha Press Reset

  BESTSELLER PODLE THE NEW YORK TIMES

  Schreier píše zábavně a srozumitelně. Pro nováčka bude Press Reset užitečným úvodem do videoherního průmyslu. A pro hráče se možná ukáže jako kniha, od které se nedokáže odtrhnout.
  — The Wall Street Journal

  O AUTOROVI
  Jason Schreier
  (nar. 1987) je novinár a spisovateľ. Pôsobil ako editor popredného spravodajského webu v oblasti videoherného priemyslu a kultúry Kotaku. Od roku 2020 pracuje ako technologický redaktor v agentúre Bloomberg News. O počítačových hrách píše aj pre Wired, The New York Times alebo Edge. Debutoval reportážnou knihou Krv, pot a pixely (2017, česky 2019), na ktorú voľne nadviazal titulom Press Reset (2021).
 • Pridajte komentár

  Pravidlá komentárov

  Otázky k objednávkam píšte na email xzone@xzone.sk, kde vám môžeme odpovedať rýchlejšie :)

  Ďakujeme, že s ostatnými hráčmi diskutujete slušne. Vulgárne a nevhodné komentáre (napr. Odkazy na iné eshopy, príspevky mimo tému danej hry) sú automaticky mazané.

  Komentáre (0)

Hodnotenie zákazníkov (0)
Pridať hodnotenie

Kúpili ste si Kniha Press Reset? Pomôžte ostatným vo výbere a dajte vedieť, ako sa vám páči!

Sledujte nás na instagrame