Oficiálny soundtrack Papetura (FLOEX) na LP
MERCH

18.99
Nákupom získate 0.57 kreditov
 • Už piaty herný soundtrack vydáva multiinštrumentalista Tomáš Dvořák aka Floex. Tentoraz pre poľskú adventúru Papetura, dlho očakávaný debut vývojárov Tomasza Ostafina. Papetura Soundtrack prináša deväť prevažne ambientných neoklasických skladieb, o master sa postaral Matúš Godík. Aj keď má Dvořák bohaté skúsenosti s komponovaním soundtrackov pre štúdio Amanita Design (Samorost, Machinarium, Pilgrims), všetky vyšli u českého vydavateľstva Minority Records, rovnako ako hudobný doprovod hier Botanicula či Chuchel. Papetura sa však líšia v žánrovom rozpätí i voľbou inštrumentov.

  Oficiální soundtrack Papetura (FLOEX) na LP
  ost Papetura
  Papetura Soundtrack
  floexOBSAH BALENIA
  Súčasťou 180 gramového vinylu vo farbách ružového mramoru sú tiež tri veľkoformátové výtlačky s výjavmi z hry.

  Side A
  1. Papetura Intro 2:01
  2. The Light 5:19
  3. Branches 3:39
  4. Hollow 3:34
  5. In Prison 5:24

  Side B
  6. Cave Pond 5:15
  7. The Edge Of Light 3:49
  8. Pape And Tura 4:35
  9. Chambers 2:56

  "Pre každý takýto projekt sa vždy snažím vytvoriť vlastný zvukový hudobný vesmír. Hudba v Papeture je zámerne čistejšia, bližšie k súčasnému neoklasickému zvuku. Zjednodušene by sme mohli povedať, že som si zahral jednoduchý soundtrack na báze piana a sláčikov. Myslím, že to skvele sedí na svet Papetury. Súvisí to aj s drevenou kvalitou rôznych nástrojov vytvárajúcich zvuk soundtracku. Výborne sa prepájajú s papierovým svetom Papetury, "hovorí Floex, ktorý k spolupráci na doske prizval violončelista Tomáš Jamník a huslistku Eva Jamníkovou. Trvalo šesť rokov než Petums, teda Tomasz Ostafin, vdýchol hre o postavách Papeho a Tury, a ich boji s príšerami, život svetu z lepidla a papiera. Hudba odráža krehkosť papiera, strach zo samoty a deštrukcie aj nádej a priateľstva. Sám Floex pozná Papeturu naspamäť nielen po hudobnej stránke: "Hru, do ktorej skladáte hudbu, si musíte zahrať mnohokrát, desaťkrát, stokrát. Musia sa vyladiť všetky možnosti toho, čo bude hráč robiť. Možno to nie je hranie v klasickom zmysle slova, ale rozhodne to nie je oddelený proces. U Papetury bola situácia trochu zložitejšia vzhľadom k ručnému procesu výroby adventúry, však testovať a skúšať sa muselo stále a dookola. "
 • Pridajte komentár

  Pravidlá komentárov

  Otázky k objednávkam píšte na email xzone@xzone.ck, kde vám môžeme odpovedať rýchlejšie :)

  Ďakujeme, že s ostatnými hráčmi diskutujete slušne. Vulgárne a nevhodné komentáre (napr. Odkazy na iné eshopy, príspevky mimo tému danej hry) sú automaticky mazané.

  Komentáre (0)

Hodnotenie zákazníkov (0)
Pridať hodnotenie

Buďte prvý a dajte vedieť ostatným, ako sa vám páči Oficiálny soundtrack Papetura (FLOEX) na LP!