Hľadáte vianočné darčeky pre fanúšikov Kingdom Come: Deliverance? Pripravili sme pre vás tipy na darčeky od Xzone, ktoré potešia každého, kto miluje svet stredovekých Čiech, meče, príbehy a herný svet Kingdom Come: Deliverance. Od komiksov a artbookov až po štýlové doplnky inšpirované druhým dielom. Všetko u nás nájdete skladom alebo k predobjednaniu a ľahko si vyberiete podľa toho, čo má obdarovaný najradšej.

Všetky produkty už máme na sklade alebo vychádzajú pred Vianocami, takže stihnú v pokoji doraziť pod stromček. Či už hľadáte niečo pre kamarátov, ktorí žijú hrou na každom kroku, alebo pre zberateľov, čo majú na poličke samotný Rackov meč, naše tipy na vianočné darčeky vám pomôžu vybrať ten pravý poklad pod stromček.


1) Komiks Kingdom Come: Deliverance – Ztracené příběhy


Pre každého, kto už má dohrané, ale stále sa mu po Skalici a Ratajach cnie. Oficiálny  komiks Ztracené příběhy rozširuje herný svet o tri krátke príbehy, ktoré zachytávajú známe postavy v doteraz nevyrozprávaných dobrodružstvách. Komiks vznikol u skúseného českého komiksového štúdia WildCat a vydáva ho Xzone. Je to perfektný darček pre hráčov, ktorí sa chcú dozvedieť ďalší kúsok z príbehu postáv zo sveta Kingdom Come: Deliverance.



2) Hrad Trosky – tričko a plátenná taška


Máte doma fanúšika druhého dielu Kingdom Come, ktorý si potrpí na unikátny dizajn? Tričko a taška s motívom ikonického hradu Trosky sú preňho presne to pravé. Obidva kúsky spája ručne kreslený dizajn inšpirovaný stredovekými ilumináciami a príjemné prémiové prevedenie. Vďaka pohodlnému „relaxed fit“ strihu sa hodí rovnako na herné výpravy aj na bežné nosenie.



3) Knihy The Art of Kingdom Come: Deliverance I & II


Jedny z najpredávanejších herných kníh na česko - slovenskom trhu. Dvojica rozsiahlych artbookov k prvému a druhému dielu Kingdom Come: Deliverance sú nádherne spracované publikácie plné konceptov, náčrtov a výtvarných návrhov, ktoré ukazujú, ako tento svet vznikal. Ideálny darček pre zberateľa alebo pre každého, kto chce mať doma kúsok herného umenia. Pri listovaní sa ľahko prenesiete späť do lesa pri Ratajoch alebo na nádvorie hradu Pirkštejn. Krásny výlet do stredoveku bez nutnosti vyzuť papuče alebo odísť od krbu.



4) Drevený korbel – Hospoda Díra


Máte vo svojom okolí niekoho, kto by ocenil štýlový krígeľ na dobré pitie? Drevený korbel z dubového dreva, vyrobený v Českej republike, nesie motív obľúbenej hospody Díra v Kutnej Hore. Skvelý darček pre kamaráta, ktorý si rád pripije s partiou, alebo pre zberateľa, ktorý si do korbelu odloží napríklad perá. Či už s pivom, medovinou alebo kakaom – tento korbel jednoducho patrí k zimným večerom.



5) Hrnček – Zajace v rozkvete


Ideálny darček pre fanúšika Kingdom Come: Deliverance, ktorý si rád vychutná obľúbený nápoj z krásneho českého porcelánu. Hrnček s motívom zajacov navodí príjemnú domácu atmosféru, nech už v ňom máte čaj, kávu alebo kakao. Skvelo sa hodí na zimný večer pri vianočnom stromčeku a aj k rannej káve pri pomalom prebúdzaní sa do nového dňa.



6) Sady pinov – Zajaci


Jeden z najobľúbenejších Kingdom Come: Deliverance darčekov u nás na Xzone. V Česku ručne vyrábané piny roztomilých zajacov nadchnú zapálených fanúšikov aj bežných hráčov. Každá sada prináša trojicu smaltovaných odznakov, ako ich všetci poznajú z hry. V prvej sade nájdete motívy Odhalenie, Priestupok a Pozorovanie. Druhá sada pridáva trojicu Podozrenie, Pátranie a Pasívny útok. A tretia sada uzatvára celú kolekciu motívmi Hlásenie, Stretnutie a Aktívny útok. Za výhodnú cenu máme aj celý komplet všetkých deviatich pinov.



7) Ponožky „Game Over“


Najtypickejší darček všetkých čias, ktorý by nikdy nemal chýbať pod stromčekom? Ponožky! Namiesto nudných čiernych a bielych môžete hráča potešiť originálnym motívom Kingdom Come: Deliverance. Kostlivci, dobre známi z obrazovky Game Over, potešia pohodlným strihom a príjemným materiálom. Kompletné navrhnuté a vyrobené v Českej republike.




8) Mini replika meča Racka Kobyly (bronzová)


Mini replika meča Racka Kobyly je nádherný zberateľský kúsok pre skutočných Kingdom Come fajnšmekrov. Precízne spracovaný a v Česku ručne vyrobený bronzový meč, pri ktorom je vďaka zvolenej metóde výroby každý kus originál. Vďaka drevenej krabičke krásne vynikne vo vitríne aj na poličke vedľa artbookov a ďalších zberateľských kúskov.



9) Čiapky Warhorse štít a erb Jana Ptáčka z Pirkštejna


Hľadáte praktický darček na zimu? Čiapky s erbmi Warhorse Studios a Jana Ptáčka z Pirkštejna sú štýlové, kvalitne spracované a ideálne na chladné dni. Každá z nich má decentnú nášivku a príjemný materiál, ktorý pohodlne sedí na hlave. Skvele sa hodia na každodenné nosenie a určite potešia každého fanúšika Kingdom Come: Deliverance II.



10) Kalendáre KCDII na rok 2026


Máte doma niekoho, kto neustále zabúda na narodeniny alebo výročia? Potom je preňho kalendár Kingdom Come: Deliverance II ako stvorený. Nástenný kalendár prináša každý mesiac novú ilustráciu z herného sveta, takže na stene udrží stredovekú atmosféru po celý rok. Stolová verzia zase každý týždeň doplní pracovný stôl obrázkami z herného kódexu a malými zaujímavosťami o živote v stredovekých Čechách. Obidva kalendáre sa skvele hodia pod vianočný stromček každého fanúšika Kingdom Come: Deliverance II a tešiť budú počas celého roka. V ponuke máme kalendáre s českými a aj anglickými názvami mesiacov.



Veríme, že medzi našimi tipmi na Kingdom Come: Deliverance merch nájdete darček, ktorý urobí radosť pod každým vianočným stromčekom.

A ak chcete ešte viac inšpirácie, mrknite na celú ponuku Xzone. Možno tam objavíte ďalšie poklady z českého stredoveku, ktoré potešia aj ostatných z vášho zoznamu.
Prajeme vám pokojné Vianoce, veľa pohody, dobrého jedla a hier, ktoré vás udržia pri stole (alebo v krčme Díra) až do noci.