Age of Empires III: The Asian Dynasties
PC

(6x)
16,80
Nákupom získate 0,50 kreditov
Štítky: Real-time stratégie
Jazyk: České titulky
Kód produktu: 12999
 • Minimálne požiadavky

  Windows XP, odskúšané na Win 7, procesor 1,4GHz, pamäť 256MB RAM, 2,0GB voľno na disku, 4x CDROM, grafická karta s 64MB RAM (nie je kompatibilná s GeForce 4 MX), originálna česká verzia hry Age of Empires III.

  Kategórie

  PC / PC hry / Stratégie

  Druhý datadisk pre tretí diel RTS, ktorý prináša nové hrateľné ázijské civilizácie, 15 nových ázijských zázrakov a nové spracované obchodovanie i podmienky víťazstva. Nechýbajú ani nové miesta, tematicky ladené ázijské spracovanie (hudba, grafika, zvuky) a nové random mapy, postavené na základoch máp z predošlých AoE titulov.

 • Diskusia dočasne vypnutá

  Svoje otázky k objednávkam prosím smerujte na email xzone@xzone.sk. Ďakujeme

  Komentáre (0)

Hodnotenie zákazníkov (6)
Pridať hodnotenie

 Neoverený nákup

Jakožto strategie nehraju, tak tato hra me chitila a nepustila. Je nenarocna na HW. A jako fanda Dálného východu tato hra u me nesmela chbet

 Overený nákup

EP, který dost dobře doplňuje základní hru Age of Empires. Skvělé.

 Neoverený nákup

výhodná koupě. doporučuju

 Neoverený nákup

Velmi dobrý datadisk k Ageovi, který bohužel kazí pár závažných chyb, zvažte, jestli nepočkáte, až bude Age III za pár stovek s oběma datadisky dohromady.

 Neoverený nákup

The Asian Dynasties, ako názov hovorí, nebude o dobývaní Ameriky, Európy či Austrálie, či nebodaj Antarktídy. Aj keď u tej Ameriky sa počas kampane pozrieme tiež na tvár európskemu národu. Dokonca to nebude ani tak o dobývaní, skôr ako o revolúciach a povstaniach na ázijskom kontinente.

Druhý datadisk, po dvoch rokoch od vydania základného Age of Empires 3, poviete si, pche, grafika nič moc, ešte k tomu druhý datáč, ten Microsoft chce naozaj zarobiť na všetkom. Samozrejme, kto by nechcel, ale môžem vás uistiť, že aj keď na grafiku World in Conflikt to nemá. Je to pecka, budovy a jednotky ázijskych národov vyzerajú naozaj krásne. Aj keď design misií mohol byť viac prepracovaný.

-Grafika aj po dvoch rokoch krásna -Vlci VS Domobrana- vyhrali vlci

Tentokrát po prvý raz v historií Age of... nepracuje na hre Enseble studios, ale druhý králi RTS Big Huge Games, ktorí naposledy pracovali na super stratégii Rise of legends. A poviem narovinu bol to skvelý výber. Toľko zmien, čo sa udiali v The Asian Dynasties ( TAD) som naozaj nečakal. Nevylepšili síce pôvodne národy, ani národy indiánov, ale pridali veľmi veľa máp, tri nové národy: Japonsko, India, Čína, ktoré sa od seba veľmi líšia a hlavne sa za nich hrá takmer úplne rozlične ako za národy európske.

Každý z trojice národov má 5 divov sveta, nestavajú ich aby vyhrali, ako to bolo naposledy v Age of empires 2, ale aby sa posunuli vo veku - postúpili do ďalšej doby. Divy sveta majú špeciálne účinky, vďaka ním môžete napríklad odhaliť to čo vidí nepriateľ, stavať unikátne jednotky, či rôzne iné vymoženosti. Stavanie divov sveta má svoje výhody aj nevýhody. Nepriateľ môže zabrániť vášmu postupu, ale naopak, keď pošlete viacerých dedinčanov, tak máte postup v čase rýchlejší.
Ďalšou podstatnou novinkou je nová surovina, ktorú majú iba nové národy a tou je Export, získava sa pasívne, tým, že vaši dedinčania niečo robia, ťažia, rúbu, lovia...a načo taký export vôbec je? Postavením budovy konzulátu si môžete vybrať vášho európskeho spojenca, čím získate podporu európskych budov a jednotiek. Môžete si však u Japoncov vybrať izoláciu. Môže nastaviť aj rýchlosť posielania exportných bodov. Od 0% zrýchlenia posielania až po 10%. Tým však spomalíte pribúdanie klasických surovín. Tak či tak, nie je export až takou dokonalou surovinou, lebo sa body získavaju pomerne pomaly. A tak sa hrá viacej na klasicke suroviny.
Domovské mesto samozrejme ostalo a tak si odtiaľ môžete posielať rôzne vymoženosti, u japoncov dokonca aj u niektorých veci aj dvakrát. U Indov zas dostanete ku každému nákladu dedinčana.

- Čínania v Amerike, rúcaju pamiatky -Jeden z kolonizátorov Indie

Indovia prinášaju obľúbenú jednotku a to bojoveho slona rôznych verzií. Od celkom klasickeho bojovníka na slonovi až bo obliehajúceho slona, ktorý ma na svojom chrbáte vojaka z ťažkým delom. Dosť čudne to vyzerá.
Číňania zase prinášaju známeho kušníka z AoE2 Chu-ko-nu a vyrába vojakov hromadne, v rôznych verziách armády, napríklad v mongoská armada obsahuje dve delá a tri kone.
Japonci majú samozrejme samuraja, kto čakal lietajúceho ružového hrocha, tak čakal zbytočne ( lietajúci ružový hroch sa dal získať cheatom v Age of Mythology).

Kampaň obsahuje 5 misií za každý nový národ, keby som povedal rasu, znelo by to dosť čudne aj keď... Na prejdenie celej kampane Vám budú stačiť také dve víkendové dopoludnia. Kampaňou Vás sprevádzajú príjemne in game filmy.
Prvá sa odohráva v Japonsku okolo roku 1600, kedy generál Kichiro, verne slúžiaci cisárovi Tokugawovi, pomôže ochrániť záujmy japonského cisárstva. Behom bojov však zistí niečo, čo ho zraní. Druhá kampaň Vás vráti v čase a budete mať v rukách číňanov, s ktorými objavíte doslova a do písmena Ameriku, zahľadíte stopy a vrátite sa naspäť. Trojicu piatich misíí ukončí povstanie proti červenokabátnikom v Indii. Kampaň sa príjemne hrá, misie sú nápadité, design misií však mohol byť viac prepracovaný. Príbehy Asian Dynasties Vás nepustia od monitorov a tak môžem len tlieskať.

-Všimnite si tie delá na slonoch -Pochod indickým mestom

Age of Empires je každopádne hlavne o multiplayeri.Do skirmishu a samozrejme MP pribudlo niekoľko nových módov - môj obľúbený Kráľovražda, hrateľný však iba na jednej mape (zatiaľ), Kráľ kopca...a este asi dva ďalšie, no tie ma trochu sklamali. Národy sú vyrovnané, dokonca aj s tými z prvého datadisku The Warchiefs, datadisk je samostatne nespustiteľný a musíte mať aspoň základnú hru. Hru cez Eso 2 som ešte neskúšal, no skirmish som hral už dostatočne dlho a musím povedať, že je to krásny pocit dobyť s Japoncami Aztékov. Tretieho datadisku sa už asi nedočkáme, ale na Age of Empires 4 sa teším už teraz. Snáď také bude.

 Neoverený nákup

Asian Dynasties přinášejí skvělé tři národy a Age 3 je tak ještě lepším.

Zobraziť všetky hodnotenia

Celkové hodnotenie vypočítavame z overených aj neoverených hodnotení.
Overený nákup - zákazník preukázateľne zakúpil produkt u nás v obchode.
Neoverený nákup - nemôžeme overiť, či zákazník produkt zakúpil.

Sledujte nás na instagrame