Civilization 3: Conquests - datadisk
PC

8,09
Nákupom získate 0,32 kreditov
Doprava
od 2,99 €
22 rokov
skúseností
7x finalista
Ceny kvality
4600
výdajní
Štítky: Budovateľské, Ťahové
Kód produktu: 10631
 • Minimálne požiadavky

  originálná hra Civilization 3

  Kategórie

  PC / PC hry / Stratégie
  Kto z vás si v spomenie na noci nad Civilizáciou Sida Meiera? A čo treba Alpha Centauri alebo Civilizácia III? Áno, Sid Meier sa nezmazateľne zapísal do sŕdc všetkých pravoverných stratégov.

  Teraz vychádza už druhý datadisk a ponúkne štyri kampane inšpirované skutočnými udalosťami v dejinách ľudstva. Konkrétne to bude kampaň z Mezopotámie s podtitulom Kolíska civilizace, potom to bude stredoamerický Kult krvavých obetí, stredoveké Japonsko a Meč samuraja a nakoniec americko-japonský konflikt v Ticho morí za Druhej svetovej vojny.

  Môžete si vyskúšať ťažbu kameňa a stavbu monumentálnej sochy Diovi, prinášať krvavé obete alebo stavať Chrám boha slnka, postaviť domy pre gejšu a stať sa Šogunom alebo nasadiť jadrovú bombu proti kamikadze. To všetko a samozrejme ešte omnoho viac detailov vám datadisk štedro ponúkne.

  Ale ani priaznivci klasických generovaných máp nezostanú na ocot. Pribudnú nové vlastnosti, technológie, kultúry, režimy. Zmeny doznalo prakticky všetko okrem vlastného osvedčeného systému hry.

  Už pri nastavení ťažkosti si budete môcť zvoliť namáhavosť Polobohov a Sid. Šesť tipov civilizácie bude rozšírené o agrárne a námorné, pribudnú i dve nové zariadenia - fašizmus a feudalizmus a dokonca i dva nové špeciálne tipy obyvateľstva, takže okrem bavičov, vyberačov daní a vedcov budete môcť zariadiť vašich ľudí medzi inžinierov a policajtov.

  A čo trebárs strategické suroviny? Áno, i tých je viac. Tabak, banány, oázy, soľ a cukor - o to všetko budete bojovať, s tím budete môcť obchodovať. Vaše jednotky budú môcť prevádzať kradmý útok a zotročenie nepriateľských jednotiek. Pribudnú i ďalšie divy sveta.

  Pravdaže i interakcia hry je vylepšená. Konečne bude možné používať v meste frontu úloh so siedmimi slotmi. Letecky pôjdu transportovať i diaľnice a tiež budete môcť používať veľké vedúce vedecké výskumy. Potom sú to síce drobnosti, ale potešia. Pôjde napríklad o prevážanie rakiet z mesta do mesta, s objavením družíc získate mapu celého sveta a dobyjete nepriateľské hlavného mesto, ktoré zvýšia šancu na skonvertovanie obyvateľstva.

  Obecne to vypadá, že predovšetkým vedecké objavy budú veľmi rozšírené. Štandardne budete musieť najprv objaviť zavlažovanie, dolovanie, výsadbu lesa i jeho výrub, než to vaši roľníci dokážu previesť. Niektoré objavy budú rozdelené do niekoľkých menších a detailnejších. Rovnako tak i niektoré pribudnú.

  Tiež sa objaví sedem nových civilizácií a množstvo nových jednotiek. Napríklad silné dobývacie stroje pre ľahšie prekonanie hradieb. Nové budú i prírodné katastrofy. I na obrázkoch je vidieť rozbesnenú sopku, zaplavujúce svoje okolie lávou. Rozšírené budú i možnosti diplomacie alebo spôsob vládnutia.
 • Diskusia dočasne vypnutá

  Svoje otázky k objednávkam prosím smerujte na email xzone@xzone.sk. Ďakujeme

  Komentáre (0)

 • Recenzia (0)

Sledujte nás na instagrame

cyberpunk2077, johnnysilverhand, cyberpunk2077game, zberatelskasocha
daysofplay2024, daysofplay, PlayStationZlavy
doplnkydodomu, doplnkydobytu, detskaizba
hvezdnevojny, , starwarsunlimited
3plus1zadarmo, FunkoPopzadarmo, FunkoPop, funkopopkolektor
TwilightMasquerade, pokemontcg, scarletandviolet